Menu Zamknij

DERMATOLOG

MAŁGORZATA MAZUR

O mnie

Dr Małgorzata Mazur to lekarz z piętnastoletnim doświadczeniem zawodowym zdobytym podczas pracy w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu, Klinice Dermatologii i Wenerologii w Poznaniu oraz w Klinice Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej w Łodzi. Wieloletni nauczyciel akademicki (2005-2015): Uniwersytet Medyczny w Poznaniu;
Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu.

Promotor kilkunastu prac licencjackich oraz kilku prac magisterskich.

Dyplom lekarza dr Mazur uzyskała w 2003 roku na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskała w 2009 roku. W 2006 dodatkowo roku ukończyła Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Warszawie i uzyskała tytuł Lekarza Medycyny Estetycznej.

W latach 2005 – 2013 pracowała na Oddziale Chorób Skóry Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu, gdzie w latach 2010 – 2013 dr Mazur pełniła funkcję Zastępcy Ordynatora.

W latach 2013 – 2015 pracowała w Klinice Dermatologii w Poznaniu na stanowisku Adiunkta.

Autorka i współautorka ponad 70 prac naukowych z zakresu dermatologii i wenerologii (artykułów specjalistycznych, doniesień zjazdowych na konferencjach krajowych i międzynarodowych), a także rozdziałów do podręczników.

Dr Mazur jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Doświadczenie zawodowe poszerza uczestnicząc aktywnie w wielu kursach, warsztatach, szkoleniach, konferencjach oraz stażach polskich i zagranicznych, uzyskując odpowiednie certyfikaty.

W kręgu szczególnych zainteresowań Pani Doktor są: nowoczesne metody terapii łuszczycy, zakażenia grzybicze skóry i błon śluzowych, choroby łojotokowe (łojotokowe zapalenie skóry, trądzik pospolity, trądzik różowaty), choroby skóry wieku dziecięcego oraz najnowsze osiągnięcia światowej medycyny estetycznej. W codziennej praktyce klinicznej zajmuję się leczeniem chorób skóry zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci.