• tel. /fax: 61 225 32 85
  • tel. kom: 665 00 13 14
  • email: rejestracja@mpmedical.pl

SPECJALIŚCI DLA DZIECI

ALERGOLOG
więcej ->

Jeżeli w trakcie nasilonego pylenia traw Twój organizm zaczyna reagować lub na Twoim ciele w zetknięciu z różnymi produktami zaczynają pojawiać się zmiany to możliwe, że jesteś alergikiem. W odpowiedzi na reakcje swojego organizmu możesz skontaktować się z naszym specjalistą, który pomoże Ci w walce z alergią.

ENDOKRYNOLOG
więcej ->

Endokrynologia to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem problemów związanych z pracą gruczołów wydzielania wewnętrznego: przysadki mózgowej, grasicy, tarczycy, przytarczyc, nadnerczy, trzustki, jajników u kobiety i jąder u mężczyzn. niepokoju może Objawami, które mogą zaniepokoić to gwałtowny spadek masy ciała, problemy ze snem i związana z tym nadpobudliwość lub niepokój, drżenie rąk, nadpotliwość, zbyt duży popęd płciowy, zahamowanie miesiączkowania, nadmierny wzrost lub jego zahamowanie i przedwczesne dojrzewanie. Nieprawidłowości szybko wykryte mają szanse na skuteczne leczenie.

HEMATOLOG, ONKOLOG
więcej ->

Onkolog i hematolog dziecięcy to lekarz pediatra, posiadający wiedzę i doświadczenie w zakresie diagnostyki i leczenia chorób układu krwiotwórczego oraz nowotworów wieku.
Nowotwory wieku dziecięcego to choroby rzadkie a jednym z najważniejszych czynników decydujących o powodzeniu leczenia jest stopień zaawansowania nowotworu w chwili rozpoznania. Bardzo istotne jest więc jak najszybsze rozpoznanie choroby i skierowanie pacjenta do placówki prowadzącej leczenie.

KARDIOLOG
więcej ->

Kardiologia to nauka o sercu i jego chorobach oraz o całym układzie krążenia, a więc o tętnicach, żyłach i ciśnieniu. Jest, obok kardiochirurgii, jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny klinicznej. To dlatego że choroby układu sercowo-naczyniowego są obecnie najczęstszą przyczyną umieralności. Bardzo ważnym aspektem jest styl życia. Stosując profilaktykę tzn. zwalczając otyłość, nikotynizm, nadciśnienie, zmniejszamy ryzyko wystąpienia groźnych chorób. Chodzi tu o zastosowanie zdrowej diety, regularnego wysiłku fizycznego, eliminacji wypalanych papierosów i wyzbycie stresu. Ponadto należy kontrolować ciśnienie

NEUROLOG
więcej ->

Dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jednymi z najczęściej występujących chorób neurologicznych są bóle i zawroty głowy, schorzenia kręgosłupa, padaczka, nowotwory układu nerwowego, udary mózgu, stwardnienie rozsiane oraz choroby zwyrodnieniowe układu nerwowego, takie jak choroba Parkinsona czy choroba Alzheimera. Niektóre z tych chorób można wykryć na podstawie badania neurologicznego i podstawowych badań dodatkowych. Rozpoznanie innych wymaga wysokospecjalistycznej diagnostyki, które pozwolą określić rodzaj schorzenia oraz sposób i możliwości jego leczenia. Objawy, które mogą sugerować chorobę układu nerwowego to: bóle, zaburzenia czucia, osłabienie siły, drżenie i inne ruchy mimowolne, zaburzenia koordynacji ruchowej, utraty przytomności, zaburzenia pamięci, zaburzenia widzenia, zawroty głowy, zaburzenia snu. Na pierwszą wizytę warto wykonać podstawowe badania bio-chemiczne krwi – elektrolity, próby wątrobowe, TSH, kreatynina, mocznik, morfologia, glukoza i lipidogram. Pamiętać należy o ewentualnej pełnej dokumentacji szpitalnej, wynikach RTG, EEM, USG dopplerowskich tętnic szyjnych , rezonansu magnetycznego lub tomografii . Wskazane jest również spis leków, które pacjent przyjmuje.

ORTOPEDA
więcej ->

Ortopeda jest lekarzem specjalizującym się w diagnostyce, leczeniu oraz rehabilitacji chorób narządu ruchu. W zakresie pracy lekarzy ortopedów znajdują się kości , układ więzadłowo-stawowy oraz wynikające z nich uszkodzenia mięśni, nerwów i naczyń. Ortopedzi leczą schorzenia nabyte, wady wrodzone, złamania, zwichnięcia, skręcenia, stłuczenia, osteoporozę, urazy stawów, nowotwory zwyrodnienia stawów, zapalenia kości i stawów . Spośród dolegliwości, z którymi należy udać się na konsultację ortopedyczną wymienić można: silny ból, obrzęk, krwiak, patologiczną ruchomość kości, dysfunkcje w stawach, zniekształcenie stawów, bóle startowe i rozruchowe, trzeszczenie odłamów kości czy asymetria kończyn lub poszczególnych jej elementów. Ponadto wizyta u lekarza ortopedy konieczna jest u noworodków celem oceny budowy stawów biodrowych.

PEDIATRA
więcej ->

Pediatra zaprasza do swojego gabinetu wszystkie dzieci, oferując profesjonalną pomoc medyczną. Nasi lekarze to specjaliści z dużym doświadczeniem w zakresie medycyny i chorób.

PSYCHIATRA
więcej ->

W naszym społeczeństwie wciąż dominuje myślenie, że do psychiatry "normalni" nie chodzą. To nieprawda! . Pamiętaj, że psychiatra to lekarz jak każdy inny. To specjalista od ludzkiej psychiki. Więc jeśli życie wymyka się tobie spod kontroli, nie możesz spać, jeść nie masz ochoty, by zacząć kolejny dzień lub męczą ciebie lęki nie wstydź się i nie zwlekaj skonsultuj się z psychiatrą, który znajdzie sposób by pomóc. Miej troszkę odwagi. Psychiatra to ktoś, kto pomoże nam w kryzysowych sytuacjach. I coraz więcej osób to rozumie. Przecież nie łatwo przyznać się do problemu, a jeszcze trudniej obcego prosić o pomoc. Czasem wystarczy kilka wizyt, by zobaczyć cały problem w innym świetle. Musimy wiedzieć, że na pierwszej wizycie trzeba będzie opowiedzieć o sobie i o swoich problemach. Kiedy się zaczęły, czym się objawiają, czy wpływają np. na sen, łaknienie, pamięć. Lekarz z pewnością dostosuje pytania do problemu, który będzie starał się wspólnie z tobą rozwiązać. Pojawią się też pytania pozornie niezwiązane z twoimi kłopotami, ale dla lekarza odpowiedź na nie może odgrywać ogromną rolę. Nie zdziw się więc, gdy zapyta o dom rodzinny, dzieciństwo, wiek szkolny, dojrzewanie, życie zawodowe i osobiste. Nie zmagaj się samotnie z problemem, gdy w pobliżu jest specjalista który znajdzie rozwiązanie i pomoże.Wszystkie dzieci potrzebujące porady psychiatry zapraszamy do naszych gabinetów.

PULMONOLOG
więcej ->

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych podopiecznych oferujemy Państwu opiekę aż dwóch lekarzy pulmonologów -lek. Agnieszka Korytowska-Niklas oraz dr Magdalena Kostrzewska służą pomocą wszystkim osobom cierpiącym na dolegliwości o podłożu pulmonologicznym.Pulmonologia to dział medycyny zajmujący się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób układu oddechowego. Badanie pacjenta, w tym badania spirometryczne, wykonywane są przez lekarzy specjalistów, którzy dokonują również oceny wyników badań laboratoryjnych i radiologicznych. W zależności od potrzeb, pacjent kierowany jest na inne badania i konsultacje. Z należyta starannością przygotuj się zanim odwiedzisz pulmonologa. Weź ze sobą: badania radiologiczne (rentgen klatki piersiowej, tomografia klatki piersiowej), wynik badania spirometrycznego, testy alergiczne, poziomy IgE, badania laboratoryjne(morfologia, OB., mocz, badania biochemiczne)

RADIOLOG
więcej ->

Ultrasonografia czyli popularnie używany skrót USG, to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Obecnie jest to najpopularniejsze badanie obrazowe wykonywane w codziennej praktyce lekarskiej.Ultrasonografia jest łatwo dostępna, nieinwazyjna i stosunkowo tania, bezbolesna i niegroźna. Badanie ultrasonograficzne pozwala na wykrycie zmian chorobowych i patologicznych w narządach. W przypadku USG, w przeciwieństwie do badań rentgenowskich nie naraża chorego na promieniowanie. Dzięki badaniu możliwe jest określenie kształtu, wielkości, położenia danego narządu. USG jamy brzusznej – jest najczęstszym badaniem wykonywanym w codziennej praktyce. Wskazaniami do wykonania badania są między innymi: bóle zlokalizowane w jamie brzusznej, wymioty, nudności, biegunka, żółtaczka, gorączka o nieustalonej przyczynie, nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych, powiększenia się obwodu brzucha, nagła utrata wagi ciała, podejrzenie rozsiewu choroby nowotworowej, urazy jamy brzusznej, utrudnienia w oddawania stolca i moczu, krwawienia z przewodu pokarmowego, podejrzenie wad rozwojowych narządów wewnętrznych.