• tel. /fax: 61 225 32 85
  • tel. kom: 665 00 13 14
  • email: rejestracja@mpmedical.pl

SPECJALIŚCI DLA DOROSŁYCH

ALERGOLOG
więcej ->

Jeżeli w trakcie nasilonego pylenia traw Twój organizm zaczyna reagować lub na Twoim ciele w zetknięciu z różnymi produktami zaczynają pojawiać się zmiany to możliwe, że jesteś alergikiem. W odpowiedzi na reakcje swojego organizmu możesz skontaktować się z naszym specjalistą, który pomoże Ci w walce z alergią.

CHIRURG
więcej ->

Diagnostyka I leczenie wszystkich chorób z zakresu chirurgii ogólnej, endokrynologicznej, proktologii oraz chirurgii onkologicznej przewodu pokarmowego. Zajmuje się leczeniem operacyjnym nowotworów przewodu pokarmowego ze szczególnym uwzględnieniem pierwotnych i przerzutowych nowotworów wątroby, chorób z zakresu chirurgii ogólnej, endokrynologicznej oraz diagnostyką i leczeniem schorzeń proktologicznych.

DERMATOLOG
więcej ->

.

DIABETOLOG
więcej ->

To specjalność, która zajmuje się leczeniem pacjentów na cukrzycę oraz innych zaburzeń o podłożu metabolicznym. Zadaniem lekarza jest przeprowadzenie wielu badań potwierdzających chorobę oraz jej zaawansowanie i dobranie odpowiedniego leczenia. Cukrzycy nie można lekceważyć, gdyż może dojść do zaburzenia działania wielu narządów z powodu za wysokiego poziomu insuliny. Jeśli zauważysz pierwsze objawy : osłabienie organizmu, zwiększone pragnienie, suchość jamy ustnej, zwiększony apetyt, który nie powoduje zwiększenia masy ciała, ból głowy, kłopot z oczami, czy objawy skórne, wykonaj podstawowe badania krwi(morfologia, glukoza na czczo, lipidogram,białko C-reaktywne oraz badanie ogólne moczu, powinieneś zgłosić się do specjalisty diabetologa. Zapraszamy na konsultację do dr Ewy Łukomskiej.

ENDOKRYNOLOG
więcej ->

Endokrynologia to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem problemów związanych z pracą gruczołów wydzielania wewnętrznego: przysadki mózgowej, grasicy, tarczycy, przytarczyc, nadnerczy, trzustki, jajników u kobiety i jąder u mężczyzn. Objawami, które mogą zaniepokoić to gwałtowny spadek masy ciała, problemy ze snem i związana z tym nadpobudliwość lub niepokój, drżenie rąk, nadpotliwość, zbyt duży popęd płciowy, zahamowanie miesiączkowania, nadmierny wzrost lub jego zahamowanie i przedwczesne dojrzewanie. Nieprawidłowości szybko wykryte mają szanse na skuteczne leczenie.

GINEKOLOG
więcej ->

Ginekologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się budową, funkcjonowaniem i leczeniem chorób kobiecego układu płciowego. Problemami jakimi zajmują się ginekolodzy to stany zapalne pochwy, antykoncepcja, zaburzenia miesiączkowania, niepłodność, nowotwory narządów rodnych. Ta specjalizacja ściśle jest powiązana z położnictwem, ponieważ lekarz otacza opieką również kobietę będącą w ciąży. Kontroluje przebieg rozwoju dziecka, które przez 9 miesięcy rośnie w macicy. A kiedy przychodzi czas, zjawia się w szpitalu, aby odebrać poród i pomóc nowemu człowiekowi przyjść na świat. Jednak niezależnie od występowania objawów, do ginekologa powinnyśmy chodzić raz na pół roku, a zacząć koniecznie po ukończeniu 16 roku życia lub rozpoczęciu współżycia.

HEMATOLOG
więcej ->

Jeśli brak energii, apatia i zmęczenie stanowi dla ciebie problem i zastanawiasz się dlaczego boli cię głowa i nie masz sił do pracy- wykonaj badanie podstawowe z surowicy krwi, jakim jest morfologia i rozmaz. Może okaże się, że powinieneś skorzystać z konsultacji hematologa, który wyeliminuje wątpliwości i pomoże twojemu organizmowi wrócić do równowagi. Pamiętaj , o tym, iż nie leczona anemia może być przyczyną poważnych chorób. Dlatego warto dokładnie obserwować ciało , by w odpowiednim czasie zareagować. Naszym konsultantem lekarz chorób wewnętrznych specjalista hematolog dr Marek Karasiewicz.

GASTROENTEROLOG, HEPATOLOG
więcej ->

Jeśli zaobserwujesz objawy typu zgaga, nudności, wymioty, zaparcia, rozwolnienia, bóle brzucha, zażółcenie białek oczu, zażółcenia skóry, obecność krwi w stolcu, wówczas należy koniecznie skonsultować się z lekarzem hepatologiem lub lekarzem gastroenterologiem. Dr Henryk Klincewicz z pewnością postawi odpowiednią diagnozę i rozpocznie leczenie odpowiednie do rodzaju schorzenia.

INTERNISTA, LEKARZ CHORÓB ZAKAŹNYCH
więcej ->

Zajmuje się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką wszelkiego rodzaju chorób wywołanych zakażeniem organizmu drobnoustrojami, takimi jak: wirusy, bakterie oraz grzyby lub chorób będących wynikiem działania toksyn wydzielanych przez te drobnoustroje. Lekarz chorób zakaźnych zajmuje się także chorobami wywoływanymi przez pasożyty. Od lekarza tej specjalizacji wymaga się również wiedzy internistycznej. Konieczna jest także szeroka wiedza z zakresu neurologii.

KARDIOLOG
więcej ->

Kardiologia to nauka o sercu i jego chorobach oraz o całym układzie krążenia, a więc o tętnicach, żyłach i ciśnieniu. Jest, obok kardiochirurgii, jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny klinicznej. To dlatego że choroby układu sercowo-naczyniowego są obecnie najczęstszą przyczyną umieralności. Bardzo ważnym aspektem jest styl życia. Stosując profilaktykę tzn. zwalczając otyłość, nikotynizm, nadciśnienie, zmniejszamy ryzyko wystąpienia groźnych chorób. Chodzi tu o zastosowanie zdrowej diety, regularnego wysiłku fizycznego, eliminacji wypalanych papierosów i wyzbycie stresu. Ponadto należy kontrolować ciśnienie

MEDYCYNA PRACY
więcej ->

Jest to specjalność lekarska, której przedmiotem jest badanie wpływu środowiska pracy na pacjenta, diagnostyka, leczenie i profilaktyka chorób zawodowych. Lekarz medycyny pracy zajmuje się badaniami profilaktycznymi pracowników (wstępnych, okresowych i kontrolnych), przeprowadzeniem badań uczniów, badań kierowców, osób pracujących na morzu, nurków oraz badań osób ubiegających się lub posiadających pozwolenie na badanie. W MP-MEDICAL specjalistą w tej dziedzinie jest dr Jolanta Biegalska.

NEFROLOG
więcej ->

Nefrologia to dyscyplina medyczna, która skupia się na funkcjonowaniu, budowie i leczeniu chorób nerek. Z założenia ma ona leczyć w sposób nieinwazyjny, co odróżnia ją od urologii (która zajmuje się całym układem moczowo-płciowym oraz uwzględnia leczenie operacyjne). Problemy z układem moczowym, w tym z nerkami, mogą przyjmować charakter przewlekły i nawracający. Dlatego też nie warto odkładać wizyty u specjalisty i imać się tylko domowych sposobów leczenia nerek. Czym prędzej zasięgnij porady lekarza, jeśli pojawiły się objawy: obrzęk wokół oczu, opuchlizna rąk, stóp, kostek, pieczenie przy oddawaniu moczu, częstomocz, krwisty mocz, mętny mocz o zapachu amoniaku, bolesność poniżej żeber nasilający się podczas ruchu, podwyższone ciśnienie krwi. Niestety zdarza się, że nerki chorują w sposób podstępny. Dlatego jeśli zauważyłeś u siebie pierwsze symptomy, udaj się do nefrologa. W naszym gabinecie przyjmuje prof. hab. dr n. med. Maria Wanic-Kossowska

ORTOPEDA
więcej ->

Ortopeda jest lekarzem specjalizującym się w diagnostyce, leczeniu oraz rehabilitacji chorób narządu ruchu. W zakresie pracy lekarzy ortopedów znajdują się kości , układ więzadłowo-stawowy oraz wynikające z nich uszkodzenia mięśni, nerwów i naczyń. Ortopedzi leczą schorzenia nabyte, wady wrodzone, złamania, zwichnięcia, skręcenia, stłuczenia, osteoporozę, urazy stawów, nowotwory zwyrodnienia stawów, zapalenia kości i stawów . Spośród dolegliwości, z którymi należy udać się na konsultację ortopedyczną wymienić można: silny ból, obrzęk, krwiak, patologiczną ruchomość kości, dysfunkcje w stawach, zniekształcenie stawów, bóle startowe i rozruchowe, trzeszczenie odłamów kości czy asymetria kończyn lub poszczególnych jej elementów. .. Ponadto wizyta u lekarza ortopedy konieczna jest u noworodków celem oceny budowy stawów biodrowych.

PSYCHIATRA
więcej ->

W naszym społeczeństwie wciąż dominuje myślenie, że do psychiatry "normalni" nie chodzą. To nieprawda! . Pamiętaj, że psychiatra to lekarz jak każdy inny. To specjalista od ludzkiej psychiki. Więc jeśli życie wymyka się tobie spod kontroli, nie możesz spać, jeść nie masz ochoty, by zacząć kolejny dzień lub męczą ciebie lęki nie wstydź się i nie zwlekaj skonsultuj się z psychiatrą, który znajdzie sposób by pomóc. Miej troszkę odwagi.  Psychiatra to ktoś, kto pomoże nam w kryzysowych sytuacjach. I coraz więcej osób to rozumie. Przecież nie łatwo przyznać się do problemu, a jeszcze trudniej obcego prosić o pomoc. Czasem wystarczy kilka wizyt, by zobaczyć cały problem w innym świetle. Musimy wiedzieć, że na pierwszej wizycie trzeba będzie opowiedzieć o sobie i o swoich problemach. Kiedy się zaczęły, czym się objawiają, czy wpływają np. na sen, łaknienie, pamięć. Lekarz z pewnością dostosuje pytania do problemu, który będzie starał się wspólnie z tobą rozwiązać. Pojawią się też pytania pozornie niezwiązane z twoimi kłopotami, ale dla lekarza odpowiedź na nie może odgrywać ogromną rolę. Nie zdziw się więc, gdy zapyta o dom rodzinny, dzieciństwo, wiek szkolny, dojrzewanie, życie zawodowe i osobiste. Nie zmagaj się samotnie z problemem, gdy w pobliżu jest specjalista który znajdzie rozwiązanie i pomoże. Pacjentów cierpiących z powodu depresji, nerwicy, bezsenności, uzależnień, jadłowstrętu, ADHD czy zaburzeń zachowań i nastroju serdecznie zapraszamy na konsultację medyczną.

PULMONOLOG
więcej ->

Pulmonologia to dział medycyny zajmujący się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób układu oddechowego. Badanie pacjenta, w tym badania spirometryczne, wykonywane są przez lekarzy specjalistów, którzy dokonują również oceny wyników badań laboratoryjnych i radiologicznych. W zależności od potrzeb, pacjent kierowany jest na inne badania i konsultacje. Z należyta starannością przygotuj się zanim odwiedzisz pulmonologa. Weź ze sobą:    badania radiologiczne (rentgen klatki piersiowej, tomografia klatki piersiowej), wynik badania spirometrycznego, testy alergiczne, poziomy IgE, badnia laboratoryjne(morfologia, OB., mocz, badania biochemiczne)

RADIOLOG
więcej ->

Ultrasonografia czyli popularnie używany skrót USG, to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Obecnie jest to najpopularniejsze badanie obrazowe wykonywane w codziennej praktyce lekarskiej. Ultrasonografia jest łatwo dostępna, nieinwazyjna i stosunkowo tania, bezbolesna i niegroźna. Badanie ultrasonograficzne pozwala na wykrycie zmian chorobowych i patologicznych w narządach. W przypadku USG, w przeciwieństwie do badań rentgenowskich nie naraża chorego na promieniowanie. Dzięki badaniu możliwe jest określenie kształtu, wielkości, położenia danego narządu. USG jamy brzusznej – jest najczęstszym badaniem wykonywanym w codziennej praktyce. Wskazaniami do wykonania badania są między innymi: bóle zlokalizowane w jamie brzusznej, wymioty, nudności, biegunka, żółtaczka, gorączka o nieustalonej przyczynie, nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych, powiększenia się obwodu brzucha, nagła utrata wagi ciała, podejrzenie rozsiewu choroby nowotworowej, urazy jamy brzusznej, utrudnienia w oddawania stolca i moczu, krwawienia z przewodu pokarmowego, podejrzenie wad rozwojowych narządów wewnętrznych.

REUMATOLOG
więcej ->

.